Ogólnopolski Program Edukacyjny "Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci"

g2
W tym roku szkolnym nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci".
Program ma na celu poszerzenie wiedzy rodziców, nauczycieli i dzieci na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób wieku dziecięcego po to, aby szybko i w odpowiedni sposób zapobiegać ich rozprzestrzenianiu. Dzieci z wszystkich  uczestniczyły w zajęciach dotyczących zdrowia i pogłębiały swoją wiedzę, poznały nowego przyjaciela Śmiałka. Śmiałek jest przyjaznym stworzeniem, które pojawia się kiedy jest nam smutno i kiedy bardzo się boimy np. idąc do lekarza. Dzieci z grupy II, III, IV i VS wykonały również pracę plastyczną pt. „Mój przyjaciel Śmiałek” , która weźmie udział w konkursie.