Kolejne warzywne święto w naszym przedszkolu!

.
Kolejne warzywne święto w naszym przedszkolu! Tym razem królował burak! Dzieci  przyszły do przedszkola ubrane w kolorze czerwonym lub bordowym. Dowiedziały się, że burak jest bardzo zdrowy, jakie ma witaminy i wartości odżywcze.
Przedszkolaki  poznały  różne gatunki buraka, między innymi cukrowego i jego drogę wprost z pola, aż do woreczka z białym cukrem. Dodatkową atrakcją było również odgadywanie różnych smaków oraz degustacja soku buraczano-jabłkowego.
Odbyły się także zabawy ruchowe  z udziałem "buraka", a na koniec przedszkolaki wykazały się pomysłowością wykonując przepiękne buraki, które pomalowały... sokiem z buraka!
Panie kucharki zaserwowały przepyszne chipsy buraczkowe, a na obiad królowały tarte buraczki!
To był prawdziwie buraczany dzień!