SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

20191010_105631
Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Z tego też powodu  w dniu 10 października do naszego Przedszkola zawitał niezwykły gość.  Dzieci odwiedził Leśniczy Pan Rafał Taranowski. W czasie spotkania opowiadał dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Niecodzienny gość opowiadał również o drzewach - ich budowie, występowaniu i znaczeniu dla człowieka. Nasze przedszkolaki za pomocą zmysłów rozpoznawały poszczególne drzewa iglaste. Dzieci obejrzały również bajkę edukacyjną o zwierzętach. Zwieńczeniem spotkania było posadzenie na przedszkolnym placu drzewa - lipy. Wszystkie przedszkolaki obiecały o nią dbać. Wizyta Pana leśniczego to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Panu Leśniczemu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami i na stałe wpisze się w kalendarz naszego przedszkola.