DZIEŃ DYNI GRUPA IV

.

Niektórzy obchodzą Halloween, a my bawiliśmy się podczas zorganizowanego w przedszkolu „Dnia Dyni”
Wśród naszych przedszkolaków, ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce…
Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem – zawiera dużo witamin i składników mineralnych, poznały różne jej odmiany. Mogły też spróbować jak smakuje dynia – jadły przygotowane przez naszą Panią Kucharkę zupę dyniową oraz ciasto dyniowe.
Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami ruchowymi - dzieci m.in.: pokonały dyniowyslalom, tor przeszkód, grały w dyniowe kręgle, bawiły się chustą animacyjną.
Nie zabrakło także lubianych przez nasze przedszkolaki zadań z kodowania, dzieci namalowały także wspólnie wielką dynię.
„Dzień Dyni” dla przedszkolaków był wyjątkowy, pełen radości, nauki i zabawy.