Vive La France! Dzisiaj w przedszkolu, w grupie IV witaliśmy się po francusku, próbowaliśmy także pokarmów rodem z Francji i bawiliśmy się we francuskie zabawy. Pani puszczała francuskie piuosenki, rymowanki. Poznaliśmy znaczenie kolorów na flagach. Był to bardzo ciekawy dzień.
Poznajemy Francję, jej kulturę, znanych aktorów, sportowców, filmy, piękne pałace, znane piosenki i wykonujących je piosenkarzy.
Ach co to był za dzień!
Nasze Maluchy miały okazję dzisiaj przezywać wesoły dzień mikołajkowy. Kolor czerwony dominował. Przyszedł też Pan Mikołaj i wręczył dzieciom prezenty. Nawet Panie dostały małe upominki, podobno były grzeczne?.
Kolejny rok dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej ubierały choinkę w Kościele pw. Świętego Jacka i Świętej Doroty (Dominikanów). Choinka, która na nie czekała była pokaźnych rozmiarów. Pomagały więc ciocie z przedszkola. Było dużo zamieszania, ale efekt końcowy wszystkim się spodobał. Można powiedzieć, że choinka to taki kącik dla dzieci, ponieważ większość powieszonych dekoracji wykonały same dzieci z nauczycielkami lub rodzicami. Dzieci starały się, aby łańcuch był najdłuższy ze wszystkich, aby wszystkie gałązki dostały jakąś dekorację, co skrupulatnie sprawdzały. A po ubieraniu choinki dzieci zostały zaproszone przez Księdza Mariusza do obejrzenia przygotowanej na Święta Bożego Narodzenia stajenki pięknie udekorowanej choinkami i światełkami. Dzieci rozglądały się po kaplicy i zadawały mnóstwo pytań, na które cierpliwie Ksiądz Mariusz odpowiadał.  Potem dzieci dostały na podziękowanie i ze świątecznymi życzeniami czekolady, do podziału w rodzinach.
WIGILIA 2023
Pięknie dziękuję za udział w konkursie wszystkim Rodzinom, Rodzicom, Dzieciom, Nauczycielom i Pracownikom Przedszkola. Stroiki są piękne, każdy inny, niepowtarzalny, oryginalny. Mam nadzieję, że mieliście Państwo i Dzieci dużą przyjemność tworzenia, szczególnie rodzinnego. Ogląda się Wasze prace z ogromną przyjemnością. Dziękuję za zaangażowanie każdej osobie. Jeśli żaden stroik nie zaginął, to informuję, że zgłoszone były 33 stroiki. Głosów oddanych 193 (sytuacja zmieniała się dynamicznie). Wyniki konkursu na najładniejszy stroik świąteczny podaję numerami, punktacją i miejscami, ponieważ nie mam wiedzy, która rodzina/osoba kryje się pod danym stroikiem/numerem. Gratuluję wszystkim, ale wygrać miał tylko ten wykonawca, który zdobył największą liczbę punktów. I tego się obawiałam. Są dwa miejsca I (ex aequo), które pretendują do nagrody (Gra rodzinna). Proszę o kontakt z Rodzinami, które wygrały konkurs - to numery 16 i 27.  Wszyscy otrzymają Dyplomy udziału w konkursie. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wykonanie stroików.
Wszystkie stroiki będą sprzedane na kiermaszu, który już się odbywa na korytarzu przedszkola. Stroiki znikają jak ciepłe bułeczki. Będą też inne małe dzieła na sprzedaż. Pieniądze przeznaczone zostaną na szczytny cel. Zapraszam na zakupy. Zarezerwowane stroiki czekają.
Wyniki szczegółowe w dodanym pod zdjęciami dokumencie.
Z poważaniem Małgorzata Grzędowska - dyrektor przedszkola
Nataszko z okazji urodzin życzymy Ci abyś zawsze była pogodna i radośna oraz miała wspaniałych przyjaciół.
Dzieci dotykały, oglądały, smakowały, słuchały. W ten sposób poznawały wiele struktur, smaków, zapachów i dźwięków. W ten sposób rozwijają się ich zmysły i pamięć.
Od samego rana w naszej grupie panowała świąteczna atmosfera. Starszaki wspólnie ubrały choinkę i z niecierpliwością wyczekiwały odwiedzin Niezwykłego Gościa. Podczas spotkania Przedszkolaki zaśpiewały Św. Mikołajkowi piosenkę, zadawały ciekawe pytania, a na koniec otrzymały prezenty. To był wspaniały dzień.

Środa 24 kwietnia 2024

Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba