Dnia 12.03 grupa IV i V wybrała się do kina Helios na bajkę "Wyfrunięci".  Przedszkolaki zadowolone z seansu, więc wycieczkę zaliczamy do udanych:).
Za nami niezwykły tydzień. W ubiegłym tygodniu z naszej sali zniknęły standardowe zabawki i gry, a w ich miejsce pojawiły się materiały przeznaczone do recyklingu, z których nasze Kochane Starszaki tworzyły cuda. Był to twórczy tydzień, w którym dzieci dowiedziały się, że z każdych materiałów można stworzyć ciekawe zabawki, gry, a nawet instrumenty. Dzieci się nie nudziły i chętnie konstruowały. Nie zabrakło również eksperymentów. Starszaki były bacznymi obserwatorami, same działały i wyciągały wnioski.  To był tydzień pełen dobrej zabawy. A co najważniejsze dzieciom bardzo się podobał.
Konkurs recytatorski14 marca w Przedszkolu Samorządowym nr 11  zorganizowany został Konkurs Recytatorski „Dobro i piękno w literaturze”. Do konkursu przystąpiły przedszkolaki z każdej grupy wiekowej. W konkursie wzięło udział 10 uczestników.
Celem konkursu było: wspieranie działań twórczych dzieci, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci, popularyzacja literatury dziecięcej. Mali artyści przygotowali się niezwykle profesjonalnie do swoich występów, doskonale opanowali pamięciowo teksty i mimo tremy, pięknie wystąpiły przed zgromadzoną publicznością.
Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Grzędowska-dyrektor, Karolina Socha-Olczak oraz Katarzyna Magiera miała bardzo trudne zadanie przy ocenie występów ze względu na wysoki poziom prezentowanych utworów. Ostatecznie, pierwsze miejsce zajęły… wszystkie dzieci! Jury nie miało wątpliwości, że wszystkie przedszkolaki zaprezentowali się znakomicie i każdy zasługuje na to najwyższe wyróżnienie.

W małych, poetyckich serduszkach drzemie duży talent. Każdy konkurs recytatorski organizowany wśród dzieci udowadnia, że warto wzbudzać w najmłodszych zainteresowanie poezją, rozwijać i promować ich uzdolnienia recytatorskie oraz kształtować wrażliwości na piękno języka ojczystego.
Dziękujemy strażakom i leśnikom. Dzieci z grupy 4 dziękują STRAŻAKOM oraz LEŚNIKOM za ich ogromny wysiłek w ochronę lasów przed pożarami. Tworząc piękne kartki dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji GIGA LAURKA 2024 dla Strażników Lasów. Nasze prace znajdą się na laurce, która zostanie wręczona Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta – 29 maja.
Nasze zdolne dzieciaki.
Starszaki w celu utrwalenia wiadomości zdobytych podczas tygodnia zajęć o Kosmosie wybrały się do Planetarium. Przedszkolaki miały okazję poobserować nasz układ słoneczny. Utrwaliły informacje na temat planet i innych ciał niebieskich krążących wokół słońca. Mogły również zaoobserwować, w jaki spoób dzień zamienia się w noc. Wycieczkę można zaliczyć do ciekawych i udanych.
W piątek 08.03 w naszej gr.obchodzilismy Dzień Kobiet.Male kobietki otrzymały od swoich kolegów prezenty.
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy urodziny naszej koleżanki Tosi.Z tej okazji całą grupą zaśpiewaliśmy 100 lat i złożyliśmy jej życzenia. Tosiu z okazji urodzin życzymy Ci dużo radości i słonka każdego dnia.
Dzień Kobiet - to wyjątkowy dzień , ważny dla wszystkich kobiet tych dużych i małych. Chłopcy złożyli życzenia i zaśpiewali koleżankom 100 lat, wręczyli upominki i tulipanki. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym czasie.

Środa 17 kwietnia 2024

Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty