Dnia 13.09 odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty muzyczne. Każde spotkanie wprowadza dzieci w niezwykły muzyczny świat.
Amelko życzymy Ci wspaniałych przyjaciół, uśmiechu i wiele radości każdego dnia.
Pierwszy etap - Projekt Rodziców z Przedszkola Samorządowego
nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim został przyjęty do głosowania.

link dostępny na stronie: Miasto Piotrków budżet obywatelski.
Wybieramy - GŁOSOWANIE
szukamy projektu nr 17, zazanczamy
Wpisujemy dane na dole strony, w tym nazwisko rodowe matki
zaznaczmy zapoznanie się z regulaminem i informację o przetwarzaniu danych,
enter i koniec. Jest głos. Bardzo ważny.

Nasze maluszki dzielnie przekroczyły próg przedszkola. Pierwszy dzień spędziliśmy na zabawie, poznawaniu zwyczajów przedszkolnych. I choć czasem, z tęsknoty za mamą i tatą, zakręciła się łezka w oku, to szybko znowu pojawiał się uśmiech na twarzy. Przedszkolaki dały radę i Rodzice … też.

W czwartek 31 sierpnia do naszego przedszkola po raz pierwszy przyszły najmłodsze dzieci ze swoimi rodzicami. Poznały swoje panie, salę i zabawki. Miło widzieć tyle nowych uśmiechniętych buzi.

Kornelko z okazji urodzin życzymy Ci zdrówka, wymarzonych prezentów i wspaniałych przyjaciół.
Michalinko z okazji urodzin życzymy Ci dużo uśmiechu, zdrówka i wspaniałych przyjaciół.
Pierwsze informacje
Informujemy, że rok przedszkolny rozpoczyna się 1 września 2023 roku. Zapraszamy dzieci z wszystkich grup. Dzieci z grupy I (najmłodszej) będą miały spotkanie w ostatnich dniach sierpnia razem z rodzicami.
Bardzo prosimy, abyście Państwo rozmawiali z dziećmi, które mają przyjść do przedszkola pierwszy raz o tym, jak to życie przedszkolne wygląda. Im więcej dzieci będą wiedziały, tym więcej będą rozumiały i akceptowały. Od Państwa postawy podczas przyprowadzania dzieci też wiele zależy. Jeśli rodzic jest spokojny, to dziecko łatwiej się rozstaje. Jeśli rodzic się denerwuje, ma trudności z pozostawieniem dziecka, to dziecko ma mieszane uczucia, nie rozumie dlaczego tak się dzieje, może myśleć: „a może mama, tata wie, że tu jest niedobrze i dlatego się denerwuje? To trudny czas, rozumiemy rodziców. Dzieci w sali szybko zapominają, zaczynają się bawić. Zalecane jest, aby w pierwszych dniach dzieci były w przedszkolu trochę krócej.
Wiadomo, że "Maluszki" mają czas odpoczynku na leżaczkach. Będą przebierane w piżamki. Mogą okazywać zaniepokojenie, bo przecież spać miały w domu. Dlatego warto dzieciom wyjaśnić, że to tylko poobiednia drzemka. Dzieci nie muszą spać, mogą sobie spokojnie leżeć.
W pierwszych tygodniach "Maluszki" mogą przynosić do przedszkola swoje "przytulanki", co ułatwi adaptację. Niektóre dzieci warto wyposażyć w coś od mamy lub taty (np. małą maskotkę).  Poza tym do szafek dzieci z grupy I „Maluszków” należy przynieść trzy komplety ubranek na zmianę, piżamkę, duży miękki kocyk, poduszkę obleczony w poszewkę, wygodnie zakładane i zapinane ciapcie, papier toaletowy i mydło w płynie.
Pozostałe informacje będą załączane na stronie po najbliższym weekendzie.

Życzymy wszystkim dobrego i miłego pobytu w przedszkolu.
Zoabczymy się wkrótce, po wakacjach. Życzymy odpoczynku.
Alu życzymy Ci spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia!

Czwartek 28 marca 2024

Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat