Przedszkole Samorządowe Nr 11
w Piotrkowie Trybunalskim

07-01-2020

Projekt BohaterON

Projekt BohaterON
02-12-2019

KOLORY MIASTA

Dnia 13 listopada 2019r. dzieci  z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do MOK na  spektakl ekologiczny pt. „Kolory Miasta”. Było to pełne magii i dobrego humoru przedstawienie. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Bohaterowie bajki przypomnieli dzieciom do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci, zaznajomili dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu oraz jego szkodliwości. Poprzez ten interaktywny spektakl, a także animacje i piosenki, dzieci nauczyły się jak można „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe.
02-12-2019

MISIE RATOWNISIE

Misie Ratownisie to akcja organizowana przez ratowników i wolontariuszy. W naszym Przedszkolu akcja została zorganizowana z inicjatywy rodziców naszych wychowanków. Polega ona na zbiórce pluszowych maskotek, najlepiej wielkości od 25 do 40 cm, które mają być wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach.
Maskotki po zakończeniu zbiórki trafią do jednostek straży pożarnej, zespołów ratownictwa medycznego i innych służb, które będą je wręczać potrzebującym.
Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele dzieci z grupy I wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim .Przedszkolaki zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia.
10-11-2019

Szaszłyki grupa I

Przedszkolaki z grupy I zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami.
Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo.
10-11-2019

Straż Pożarna

Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej stały się już  u nas w Przedszkolu tradycją.  Co roku, nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami.
Celem wycieczki  było:
  • zapoznanie z pracą strażaka,
  • wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,
  • uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,
  • przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.
Dnia 07.11.2019r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs o tematyce patriotycznej pt. "Kocham Moją Ojczyznę".
Podczas konkursu dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały utwory literackie o tematyce patriotycznej.
W piątek, 8 listopada odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W akcję "Szkoła do hymnu" włączyło się także Przedszkole Samorządowe nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim.
23 października Julia i Adrian z grupy III reprezentowali nasze przedszkole podczas  Festiwalu " Jesień w wierszu i piosence", który odbył się w Przedszkolu Samorządowym nr 19. Festiwal cieszył się dużym powodzeniem. Dzieci z trzynastu piotrkowskich przedszkoli zaprezentowały swoje umiejętności i talent recytatorski przed zgromadzoną publicznością Chociaż trema była ogromna, każdy przedszkolak pięknie wystąpił, za co otrzymał dyplom i duuuże brawa.
 
 
Dzieci z grupy V uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w pizzerii Trufla. Uważnie obserwowały jak krok po kroku powstaje ciasto do pizzy, a następnie same dobierały do niej swoje ulubione składniki. Na sam koniec oczywiście była degustacja wspólnie stworzonego specjału. Było pysznie !

Sobota 18 stycznia 2020

Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Zuzanna, Wenerand

Ankieta

Czy masz profil na Facebooku?Zobacz wyniki