Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele dzieci z grupy I wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim .Przedszkolaki zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia.
10-11-2019

Szaszłyki grupa I

Przedszkolaki z grupy I zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami.
Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo.
10-11-2019

Straż Pożarna

Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej stały się już  u nas w Przedszkolu tradycją.  Co roku, nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami.
Celem wycieczki  było:
  • zapoznanie z pracą strażaka,
  • wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,
  • uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,
  • przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.
Dnia 07.11.2019r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs o tematyce patriotycznej pt. "Kocham Moją Ojczyznę".
Podczas konkursu dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały utwory literackie o tematyce patriotycznej.
W piątek, 8 listopada odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W akcję "Szkoła do hymnu" włączyło się także Przedszkole Samorządowe nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim.
23 października Julia i Adrian z grupy III reprezentowali nasze przedszkole podczas  Festiwalu " Jesień w wierszu i piosence", który odbył się w Przedszkolu Samorządowym nr 19. Festiwal cieszył się dużym powodzeniem. Dzieci z trzynastu piotrkowskich przedszkoli zaprezentowały swoje umiejętności i talent recytatorski przed zgromadzoną publicznością Chociaż trema była ogromna, każdy przedszkolak pięknie wystąpił, za co otrzymał dyplom i duuuże brawa.

Dzieci z grupy V uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w pizzerii Trufla. Uważnie obserwowały jak krok po kroku powstaje ciasto do pizzy, a następnie same dobierały do niej swoje ulubione składniki. Na sam koniec oczywiście była degustacja wspólnie stworzonego specjału. Było pysznie !
Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Z tego też powodu  w dniu 10 października do naszego Przedszkola zawitał niezwykły gość.  Dzieci odwiedził Leśniczy Pan Rafał Taranowski. W czasie spotkania opowiadał dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Niecodzienny gość opowiadał również o drzewach - ich budowie, występowaniu i znaczeniu dla człowieka. Nasze przedszkolaki za pomocą zmysłów rozpoznawały poszczególne drzewa iglaste. Dzieci obejrzały również bajkę edukacyjną o zwierzętach. Zwieńczeniem spotkania było posadzenie na przedszkolnym placu drzewa - lipy. Wszystkie przedszkolaki obiecały o nią dbać. Wizyta Pana leśniczego to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Panu Leśniczemu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami i na stałe wpisze się w kalendarz naszego przedszkola.

W poniedziałek  odpowiadając na zaproszenie dzieci, wszyscy pracownicy naszego przedszkola i przedstawiciele Rady Rodziców zebrali się. .w naszym przedszkolu.
...A tam niespodzianka!
Z okazji  Dnia Edukacji Narodowej dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały specjalny występ.
Były piosenki, wiersze oraz podarunki - piękne czerwone róże i własnoręcznie wykonane laurki.
Dzieci w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki.
09-10-2019

MEDIATEKA

Dzieci z grupy  V zwiedzały Mediatekę, która bardzo się wszystkim podobała.

Poniedziałek 18 listopada 2019

Leonard, Aniela, Otto, Otton, Galezy, Odo, Tomasz, Cieszymysł, Filipina, Karolina, Roman, Gabriela, Józefa

Czy masz profil na Facebooku?

Zobacz wyniki